A biológiában semminek nincs értelme, ha nem az evolúció fényében nézzük. (Theodosius Dobzhansky)
2012. január 3., kedd
Amit nem tennénk egymással, azt ne tegyük velük sem!
Az USA legnagyobb orvosbiológiai és egészségügyi szervezete, a NIH, a jövőben beszünteti a csimpánzokon végzett kutatások támogatását. A döntés oka a tudományosan demonstrált közeli evolúciós rokonság a csimpánzok és az emberek között.
„Egészen bizonyos, hogy a jövőben, századokban mérve nem is olyan távoli jövőben, az ember civilizált fajtái az egész világon ki fogják irtani a vad fajtákat és el fogják foglalni a helyüket. Mint Schaaffhausen megjegyezte, ugyanakkor kétségtelenül az emberszabású majmokat is ki fogják irtani. Az ember és legközelebbi rokonai között lévő hézag akkor még sokkal szélesebb lesz, mert az egyik oldalon, amint remélhetjük, még a kaukázusinál is civilizáltabb ember fog állni, a másik oldalon pedig olyan alacsonyrendű majom, mint a pávián, nem úgy, mint jelenleg, amikor csak a néger vagy az ausztráliai bennszülött és a gorilla között kellene áthidalni a hézagot.” (Charles Darwin: Az ember származása, 211. o.)
Darwin ezt egyáltalán nem így gondolta:
VálaszTörlés„Egészen bizonyos, hogy a jövőben, századokban mérve nem is olyan távoli jövőben, az ember civilizált fajtái az egész világon ki fogják irtani a vad fajtákat és el fogják foglalni a helyüket. Mint Schaaffhausen megjegyezte, ugyanakkor kétségtelenül az emberszabású majmokat is ki fogják irtani. Az ember és legközelebbi rokonai között lévő hézag akkor még sokkal szélesebb lesz, mert az egyik oldalon, amint remélhetjük, még a kaukázusinál is civilizáltabb ember fog állni, a másik oldalon pedig olyan alacsonyrendű majom, mint a pávián, nem úgy, mint jelenleg, amikor csak a néger vagy az ausztráliai bennszülött és a gorilla között kellene áthidalni a hézagot.”
(Charles Darwin: Az ember származása, 211. o.)
És... Mit akar evvel mondani?
TörlésÉn így gondolom, ezért írtam ezt a rövid bejegyzést a NIH hír kapcsán.